ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ

Καλώς ήλθατε στην Αίθουσα Τέχνης του
2ου Γυμνασίου Χαριλάου!

Εδώ μπορείτε να περιηγηθείτε και να απολαύσετε τις καλλιτεχνικές δημιουργίες των παιδιών, καθώς επίσης να παρακολουθήσετε διάφορα βίντεο από τις δραστηριότητες της χορωδίας του σχολείου μας, ή από άλλες εκδηλώσεις.

Υπεύθυνες για την αισθητική καλλιέργεια των μαθητριών
και μαθητών μας, είναι οι καθηγήτριες
Αντωνοπούλου Αθηνά (Μουσικός) και
Σταυρουλάκη Γεωργία (Καλλιτεχνικών).

Επισκευτείτε τον Τομέα Ζωγραφικής και
θαυμάστε τις δημιουργίες των παιδιών!

Δώσε Αίμα - Δώσε Ζωή
Ένα τραγούδι για την αιμοδοσία σε μουσική και στίχους της μαθήτριας Παπαγεωργίου Σμαράγδας.

Μουσική δημιουργία της μαθήτριας Παπαγεωργίου Σμαράγδας
Η Γλώσσα η Ελληνική

Στοίχοι - Μουσική: Παπαγεωργίου Σμαράγδα

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
9/3/2018

ΦΕΣΤΙΒΑΛ NOVISAD
21/4/2018

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΕ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΧΟΡΩΔΙΩΝ

Στα πλαίσια του Πολιτιστικού Προγράμματος “Μουσικές Διφωνίες”, με υπεύθυνη την κ. Αντωνοπούλου Αθηνά και την κ. Σταυρουλάκη Γεωργία, η χορωδία του σχολείου μας συμμετείχε σε δύο Φεστιβάλ Χορωδιών.

Το πρώτο φεστιβάλ πραγματοποιήθηκε στις 9/3/2018 στην Καρδίτσα, όπου η χορωδία μας διακρίθηκε και προτάθηκε να συμμετάσχει στο αντίστοιχο φεστιβάλ στο Novisad της Σερβίας.

Το δεύτερο φεστιβάλ έγινε στο Novisad της Σερβίας όπου η χορωδία μας πήρε το 1ο βραβείο στην κατηγορία της και το 3ο βραβείο στη συνολική κατάταξη ανάμεσα σε 12 χορωδίες.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και πολλά ευχαριστώ στους γονείς που βοήθησαν να υλοποιηθούν οι συμμετοχές της χορωδίας σε αυτά τα Φεστιβάλ.

Επίσης θερμά συγχαρητήρια στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, ειδικά στην κ. Βλάχου Δέσποινα και στον κ. Λαζαρίδη Γιάννη που ανέλαβαν προσωπικά την ευθύνη για την πραγμάτωση της εκδρομής στη Σερβία.