Προς τους γονείς και κηδεμόνες των νεοεισερχομένων μαθητών μας, της Α’ τάξης

Καλωσορίζουμε στο 2ο Γυμνάσιο Χαριλάου τους νεοεισερχομένους μαθητές μας και τους γονείς-κηδεμόνες τους και ευχόμαστε καλή πρόοδο και βέβαια καλές διακοπές.

Σας ενημερώνουμε ότι για την εγγραφή των μαθητών της Α’ τάξης απαιτούνται δύο έντυπα:

1. Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμονίας
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

Κάντε κλικ πάνω στα έντυπα για να τα κατεβάσετε.

Παρακαλούμε να εκτυπώσετε την Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμονίας και αφού την συμπληρώσετε και την υπογράψετε, φροντίστε να την προσκομίσετε δια ζώσης στο σχολείο από 17 έως 29 Ιουνίου 2022. Δεν χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο.

Ως προς το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, αφού το εκτυπώσετε, φροντίστε να επισκεφτεί το παιδί σας τον παιδίατρό του και καλό είναι και έναν καρδιολόγο και αφού συμπληρώσουν και υπογράψουν το έντυπο, να μας το προσκομίσετε το αργότερο μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2022.

Προσοχή! Οι μετεγγραφές μαθητών από σχολείο σε σχολείο πραγματοποιούνται από 1 Σεπτεμβρίου 2022 έως 21 Ιανουαρίου 2023.