Εκπαιδευτικοί όμιλοι 2022-2023

Στο σχολείο μας εφέτος θα λειτουργήσουν εκπαιδευτικοί όμιλοι με σκοπό την ανάπτυξη δεξιοτήτων, την δημιουργική απασχόληση, την ελεύθερη έκφραση και την ψυχαγωγία των μαθητών. Οι όμιλοι θα λειτουργούν μία ή δύο φορές την εβδομάδα μετά το πέρας των μαθημάτων. Ο κάθε μαθητής μπορεί να συμμετάσχει σε έναν ή και δύο ομίλους . Σε κάθε όμιλο μπορούν να συμμετέχουν από έξι μέχρι 12 μαθητές.
Οι όμιλοι που θα λειτουργήσουν αν υπάρχει συμμετοχή είναι:
  1. Όμιλος μουσικής και χορού: Υπεύθυνες κ. Αντωνοπούλου και κ. Χρυσάφη
  2. Όμιλος αθλημάτων (γνωριμία με τα αθλήματα): Υπεύθυνοι κ. Χαντζίδης, κ. Σουβατζόγλου.
  3. Όμιλος Μετεωρολογίας (μετεωρολογικός σταθμός) : Υπεύθυνοι  κ. Στάης, κ. Χρόνη
  4. Όμιλος Τέχνης και Επιστήμης (δημιουργία κόμικ): Υπεύθυνες κ. Χαχόλα, κ .Σταυρουλάκη
  5. Όμιλος Ιστορίας και πολιτισμού (προσφυγικά μονοπάτια): Υπεύθυνοι κ. Κανιτάκη, κ. Μπουρλέτσικας

Στα παιδιά που εκδηλώσουν ενδιαφέρον θα δοθούν υπεύθυνες δηλώσεις για να συμπληρωθούν από τους γονείς τους