Διαγωνισμός Φυσικής  “Αριστοτέλης”

Την Παρασκευή 10/03/2023 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας  η διεξαγωγή του Διαγωνισμού Φυσικής ‘’Αριστοτέλης’’ για το σχολικό έτος 2022-2023. Στον διαγωνισμό συμμετείχαν 18 συνολικά μαθητές και μαθήτριες, από τη Β΄ και τη Γ΄ τάξη.

Η συμμετοχή σε έναν διαγωνισμό Φυσικής είναι μια θαυμάσια ευκαιρία για τα παιδιά, να δείξουν τις γνώσεις τους στη Φυσική, να ενισχύσουν το ενδιαφέρον τους για αυτό το επιστημονικό πεδίο, να αναπτύξουν δεξιότητες και γιατί όχι να αναδείξουν κάποια ιδιαίτερα ταλέντα και κλίσεις τους στις Θετικές Επιστήμες.

Θέλουμε να συγχαρούμε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους, να τα ευχαριστήσουμε που εκπροσώπησαν το σχολείο μας και να τους ευχηθούμε καλά αποτελέσματα .

Επίσης θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους συναδέλφους που ενεπλάκησαν και βοηθήσαν στη ομαλή διεξαγωγή του διαγωνισμού.

Ο Διευθυντής: Στάης Αντώνιος

Η Υπεύθυνη καθηγήτρια: Χρόνη Ευτυχία