1ο Βραβείο για το σχολείο μας σε Διαγωνισμό για το Κλίμα και την Κλιματική αλλαγή.

Είμαστε πολύ χαρούμενοι και περήφανοι που σας ανακοινώνουμε ότι το σχολείο μας  πήρε το πρώτο βραβείο σε διαγωνισμό που διοργάνωσε το τμήμα Μετεωρολογίας του Α.Π.Θ. με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Μετεωρολογίας που γιορτάζεται κάθε χρόνο στις  23 Μαρτίου.

Στο διαγωνισμό πήρε μέρος η ομάδα του Ομίλου Μετεωρολογίας που λειτουργεί φέτος στο σχολείο μας, με υπεύθυνους καθηγητές τον κ. Αντώνη Στάη και την κ. Ευτυχία Χρόνη.

Τα παιδιά  συμμετείχαν στο διαγωνισμό με ένα mini video spot, όπου με ένα ραπ τραγουδάκι και μέσα από τους πολύ εύστοχους  στίχους του, ανέδειξαν το πόσο καλά οι νέοι άνθρωποι   καταλαβαίνουν το πρόβλημα της Κλιματικής αλλαγής. Δούλεψαν με ενθουσιασμό και συνεργάστηκαν άψογα, βάζοντας το καθένα τη δική του πινελιά . Το αποτέλεσμα μας δικαίωσε.

Παιδιά συγχαρητήρια !!!! Είμαστε περήφανοι και βέβαιοι ότι θα συνεχίσετε να εργάζεστε για την προστασία του πλανήτη μας.

Δείτε εδώ την βράβευση και τις συνεντεύξεις των μαθητών στην ΕΡΤ