Εγγραφές Α’ Γυμνασίου

Προς τους γονείς και κηδεμόνες των νεοεισερχομένων μαθητών μας της Α΄ τάξης

Καλωσορίζουμε στο 2ο Γυμνάσιο Χαριλάου τους νεοεισερχομένους μαθητές μας και τους γονείς/κηδεμόνες τους και ευχόμαστε καλή πρόοδο και βέβαια καλές διακοπές.

Σας ενημερώνουμε ότι για την εγγραφή των μαθητών της Α’ τάξης απαιτούνται δύο έντυπα (Κάντε κλικ πάνω στα έντυπα για να τα κατεβάσετε):

1. Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμονίας Μπορείτε να την υπογράψετε μέσω gov.gr και να τη στείλετε στην ηλ. δ/νση 2gymchar@sch.gr   ή  να την φέρετε αυτοπροσώπως στο σχολείο από 27 έως 29 Ιουνίου 2022  και από 4 έως 8 Σεπτεμβρίου.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή Να φροντίσετε να συμπληρωθεί  από το γιατρό του παιδιού μετά από προληπτική ιατρική εξέταση    και να μας το προσκομίσετε το αργότερο μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2023.

Προσοχή! Οι μετεγγραφές μαθητών από σχολείο σε σχολείο πραγματοποιούνται από 1 Σεπτεμβρίου 2023.