e-eggrafes Α΄ Λυκείου

Ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής για το Λύκειο

Από την Τετάρτη 28-06-2023 έως και την Παρασκευή 07-07-2023 και ώρα 23:59, όσοι/-ες επιθυμούν να εγγραφούν σε Δημόσιο Ημερήσιο και Εσπερινό ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιο Πρότυπο ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2023-2024.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Σημειώνουμε ότι τον Αριθμό Μητρώου (ΑΜ) μαθητή τον οποίον πρέπει να δηλώσετε στην εφαρμογή e-εγγραφές θα τον βρείτε στον έλεγχο του μαθητή/μαθήτριας ο οποίος στάλθηκε πριν λίγες ημέρες από το σχολείο.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για δική σας διευκόλυνση, θα ήταν καλό να υποβάλετε την αίτηση μέχρι την Παρασκευή 30 Ιουνίου που θα είναι ανοιχτό το σχολείο, ώστε στην περίπτωση που προκύψει κάποιο πρόβλημα να επικοινωνήσετε μαζί μας. Επίσης, όσοι γονείς δεν μπορείτε  να υποβάλετε μόνοι σας την ηλεκτρονική αίτηση, μπορείτε να έρθετε στο σχολείο έως την Παρασκευή 30 Ιουνίου